Abdullah ÇETİN                                                  Yunus ÇETİN

                                                                           İ.K.M.                                                                                                  İ.K.M.

 

 

EMANET PARA ve KIYMETLİ EŞYA BÜROSU

       Ermenek M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna yeni gelen hükümlü-tutukluların yanlarında getirdikleri Türk Lirası, yabancı paralar, altın ve gümüş gibi kıymetli eşyalar makbuz karşılığı emanete alınıp hesaplarına girilmektedir.

        Ziyaret günleri ziyaretçiler tarafından yatırılan, PTT havalesi ile gelen, İŞKUR işbirliğiyle açılan kurslar sonucunda kursiyerlere yatırılan, Kurumumuz Genel Bütçesi ve İşyurdu tarafından, çalışan hükümlü-tutuklulara yatırılan paralar hesaplarına makbuz karşılığı girilmektedir.

         Hesaplarındaki paralarını idarece belirtilen günlerde kantin, dış kantin, APS, faks, fotoğraf vb. harcamalarda belge karşılığı hükümlü-tutukluların hesaplarından çıkış yapılmaktadır.

         Ermenek M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular yanlarında nakit para bulunduramazlar. Emanet para bürosu tutuklu ve hükümlülerin mali tüm işlerini yerine getiren birimdir. Emanet para bürosu tutuklu ve hükümlülerin emanete kayıtlı paralarının alınması ve harcama kontrollerinin yapılması ile ilgilenmektedir.

          Kurumda tutuklu yada hükümlü olarak bulunan yakınlarının hesabına para yatırmak isteyen mahkum yakınları bu birime başvurarak paralarını yatırabilirler. Ayrıca hükümlü ve tutuklu yakınları havale yoluyla da para yatırabilirler.

          Havalelerini;
         -Ermenek M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunan hükümlü/tutuklunun adı ve soyadı belirtilerek,  Erzincan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu adı ile,
         -Ermenek M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunan hükümlünün adı ve soyadı belirtilerek,  Erzincan Açık Ceza İnfaz Kurumu adı ile,
         Ermenek Merkez Postanesi adresine gönderebilirler. Gönderilen havaleler Ermenek merkez postanesinden birim personeli tarafından alınarak hükümlü hesaplarına giriş yapılır.

          Tutuklu ve hükümlülerin sisteme kayıtlı para üst limitleri yoktur. Fakat haftalık harcama limitleri Bakanlıkça belirlenmektedir. İhtiyaçları olan malzemeleri kantin fişlerine yazan tutuklu ve hükümlülerin ihtiyaçları kantin birimince karşılanarak yapmış oldukları harcamalar kantin yazılımı vasıtasıyla doğrudan hesaplarından düşülür.

 

 

 

Ermenek Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster : Bilgi İşlem Bürosu - Mustafa ÇALIŞKAN
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.