HAKKIMIZDA

    Ermenek M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü; iç ve dış güvenlik görevlileri bulunan firara karşı teknik, mekanik, elektronik veya fiziki engellerle donatılmış oda ve koridor kapıları kapalı tutulan ancak mevzuatın belirttiği hallerde aynı oda dışındaki hükümlüler arasında ve dış çevre ile temasın olanaklı bulunduğu, yeterli düzeyde güvenlik sağlanmış hükümlü ve tutukların gereksinimlerine göre bireysel, grup halinde veya toplu olarak iyileştirme yöntemlerinin uygulandığı tesistir.

   

GENEL DURUM :

Ermenek M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu hükümlü ve tutukluları barındırmak, islah etmek ve topluma kazandırmak amacıyla 01.01.1986 tarihinde faaliyete geçmiştir.

YERİ :

Ermenek M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu; Mut- Ermenek yolunda bulunup, Ermenek İlçe girişinde bulunmaktadır. Şehir merkezine 4 km mesafede olup toplu ulaşım araçları ile gelinebilmektedir.  Kurumumuzun yeni Adliye Sarayına uzaklığı yaklaşık 1,5 km mesafededir.

BİNANIN ŞEKLİ VE KULLANIMI:

Ermenek M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuz 5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanun’un 8. maddesinde belirtilen sınıflandırmaya uygun “kapalı ceza infaz kurumu”statüsündedir.

Ceza İnfaz Kurumunun kapasitesi 300 kişilik olup, 6 bloktan oluşmaktadır. Bloklar (A,B,C,D Bloklar) hükümlü-tutukluların barınması amacıyla hazırlanmıştır.

SPOR ALANLARI :

Kurumumuzda 1 adet çok amaçlı üstü açık saha bulunmaktadır. Ayrıca 2 masadan oluşan masa tenisi salonu bulunmaktadır.

KAPALI VE AÇIK GÖRÜŞ SÜRELERİ :

Kapalı ve açık görüşler, ziyaretçi durumuna göre 30 dakikadan az 1 saatten fazla olmamak üzere ortalama 45 dakika yaptırılmaktadır. Açık görüşler ayın ilk tam haftası, kapalı görüşler ise açık görüş haftası dışındaki haftalarda haftada bir kez yaptırılmaktadır.

ISITMA SİSTEMİ :

Kurumumuz merkezi Kal-yak kalorifer sistemi ısıtılmaktadır.

SOĞUK VE SICAK SU DURUMU :

Suyumuz şehir şebeke suyudur. Sıcak su güneş enerjileri sistemi ile ısıtılmakta olup, Kurumumuz Isı Merkezi Su Programına göre; sıcak su gün aşırı 08.30-12.00 veya 13.00-16.30 saatleri arasında; soğuk su ise devamlı olarak verilmektedir.

Hükümlü ve tutuklular banyo ihtiyaçlarını odalarda bulunan banyolarda kurumun belirlemiş olduğu belirlediği sıcak-soğuk su programına göre karşılamaktadırlar.

SAĞLIK DURUMU:

Kurumumuzda 1 aile hekimi, 3 Sağlık Memuru sağlık hizmetlerini yürütmektedir. Kurumda tedavisi mümkün olmayan Tutuklu ve Hükümlüler en yakın Ermenek Devlet Hastanesine sevk edilmektedirler.

LOJMAN DURUMU

Kurumumuza ait 8 adet lojman bulunmaktadır.

 

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Ermenek M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.. Önder ÇELEBİ